Menu

Motešice na Facebook-u

< návrat späť

Diskusné fórum


Téma: Volby rss

Zaslal/a 21.9.2014 20:33

No koho budete voliť?


, #000105
Koho budeme voliť, určite nie tých, ktorí tam boli doteraz.P.Fialová
tam sedela za KDH, je učiteľka hudby a náš kostol je nemý.Pán Zák sa
stará iba o zabijačky a o zisky pre športovcov. Ako sa vlastne tie
zabíjačky zúčtovávajú. Ing.Pšenák, ked sa prejednáva niečo dôležité
je vždy mimo a Ing.Michalík je i členom školskej rady a svoje deti
dá do školy aj do škôlky doTrenčianskych Teplíc a pri tom jeho pani
je zamestnaná v našej škole.A ešte niečo, za celé štyri roky ani
raz nebola občianska schôdza, kde by sa občanom vysvetlili mnohé veci a boli oboznámení s chodom našej obce.
, #000108
reakcia na obcana-obce
krátka štatistika na úvod. rok 2011, 10 rokovaní OZ, celkovo 6 občanov, rok 2012, 10 rokovaní OZ, celkovo 9 občanov, rok 2013, 8 rokovaní OZ, celkovo 27 občanov, 9x zástupca školy, 7x nájomcovia bytovky, 5x záujemcovia o rybník, rok 2014, 9 rokovaní OZ, celkovo 34 občanov, rokovanie o rybníku - 25 občanov + 2x záujemcovia, 6x zástupcovia školy.
počas 4 rokov takmer nikto zo spoluobčanov neprišiel na verejné rokovanie obecného zastupiteľstva, s výnimkou 2 rokovaní z 20.3.2013 - 8 spoluobčanov a 29.1.2014 - 24 spoluobčanov. predpokladám , že ani ty. keď si nebol schopný prísť na verejné rokovanie zastupiteľstva s akýmkoľvek konštruktívnym návrhom, akým právom sa domáhaš verejného zhromaždenia? vieš vôbec čo to je? len tak mimochodom, zákon o obecnom zriadení pojem občianska schôdza nepozná. takže vlastne ani neviem čoho sa domáhaš. ešte raz, každá schôdza OZ bola a je zo zákona verejná. takže sa jej môže zúčastniť každý občan. je mi však jasné, že primitív schovávajúci sa za anonymitu internetu potrebuje dav, aby sa cítil silný a mohol kričať svoje nezmyselné posolstvá. a samozrejme nerušene a beztrestne urážať. ako však môžeš vyniesť akékoľvek hodnotenie bez toho, aby si sa zúčastnil čo len jedinej schôdze? asi si jasnovidec. mimochodom, keď ti tak vadia omše bez zvukového sprievodu, čo si ty konkrétne spravil preto, aby to bolo inak? začal si sa učiť hrať na nejakom hudobnom nástroji, dal si svoje deti na hudobnú výchovu? ale vlastne načo ! ty si predsa osočil a poukázal na druhého! super riešenie, gratulujem! problém vyriešený, obec zachránená. opäť si kladiem otázku, načo ti je verejné zhromaždenie, keď jediný tvoj príspevok k rozvoju obce za 4 roky tohto zastupiteľstva bolo osočenie ďalších poslancov? a samozrejme anonymne. osobne by som veľmi rád poznal duševný stav človeka, ktorý tak strašne nesúhlasí so svojim názorom, že sa pre istotu pod svoje bludy nepodpíše. alebo ide o niečo iné?
, #000109
Teší ma, že zvedavcovi- občanovi obce chýbali za uplynulé štyri roky len občianske schôdze. Škoda len, že pri výčitkách voči niektorým poslancom OZ nespomenul aj to, čo sa v obci zlepšilo. A to napríklad- rekonštrukcia centrálnej zóny, pribudli nové bytové jednotky v budove bývalej škôlky, deťom sa zakúpili preliezky... Iste je v obci čo vylepšovať, ale treba si uvedomiť, že nejde všetko naraz. A čo sa týka Ing. Michalíka a Danky Fialovej, majú na to určite svoje dôvody, či už súkromné alebo profesné. Ja by som tiež nechcela chodiť do školy, kde by učila moja mama, aby mi niekto otrieskaval o hlavu, že mám z toho nejaké výhody...
Určite budem voliť niekoho, kto tejto obci má čo ponúknuť, a aktívne sa zapája do života v nej.
, #000110
Aj mňa by zaujímalo, prečo sa napríklad poslanci alebo aj kandidáti na starostu neprídu osobne porozprávať s ľuďmi a nepovedajú im, prečo kandidujú a čo chcú v našej obci zlepšiť. Alebo si myslia, že budeme stále len ovce a hodíme ich do tej hlasovacej urny preto, lebo sa poznáme?
, #000115
Neviem ako ostatní, ale ja sa necítim byť ovcou. A keď niekto chcel začínať verejnú diskusiu takýmto pomenovaním ostatných spolubčanov, je to smutné. Viete si predstaviť, že prídete ku kamarádke a pozdravíte ju: "Čau sliepka, prišla som za tebou..." Asi by sa s Vami moc nebavila.Takže skúsme konečne vniesť trochu slušnosti do diskusií.
Ďakujem.

Prihlásenie

Anketa

V obci mi chýba viac
Počet hlasov: 512
expodom svadobné obrúčky

Predpoveď počasia

Vyhľadávanie

Úvodná stránka » Diskusné fórum » Volby