Menu

Motešice na Facebook-u

< návrat späť

Diskusné fórum


Téma: Čo konkrétne by ste spravili pre našu obec Vy ? rss

Zaslal/a 28.12.2013 16:35

Navrhnite sami, čo by teda bolo dobré pre našu obec. Navrhnite niečo čo sa dá aj zrealizovať. Možno je nejaký dobrý nápad a nikto ho nepovedal nahlas...
Bavme sa teda o nápadoch na zlepšenie, reálne nápady bez kritizovania. Bavme sa spoločne a možno na niečo prídeme.


, #000068
Fantomas má nápad z doby socializmu. Čo takto vyhlásiť brigádu na upratanie bordela z obce na jar, upraviť járky popri ceste, natrieť plot pri pomníčku padlým, poupratovať ten chaos za kultúrnym domom atď. Nech sa zapojí každý, kto je schopný a hlavne nech obecná rada pustí zopár EURO na farby na tie strašné ploty popri ceste a bude všetko v poriadku. Fantomas sa rád zúčastní. Nech obec pristaví 2-3 kontajnéry a nech sa ten bordel zlikviduje a odvezie preč. Je to až taký problém? Futbalistom sa prispelo na kadečo, tak nech sa teraz urobí niečo pre dedinu.
, #000069
Sťažovať sa na to, že niet peňazí je len pustá výhovorka tých, čo majú veci na háku. Zohnať peniaze na obnovu takto zaostalej dediny ako sú Motešice s tradíciou chovu koní nieje až taký problém. Treba zatlačiť na pána Magála, nech láskavo prispeje na fungovanie obce, kde ako vidíme na hale sa investujú Európske prostriedky na rozvoj vidieka. Tak nech sa investujú. Ďalej treba, aby sa obec stala partnersou obcou s nejakou peknou dedinou z Moravy, v rámci rozvoja vidieka a kultúrneho zbližovania partnerských obcí je možné vybaviť neskutočné nenávratné prostriedky na infraštruktúru a opravy. Tak sa konečne tam na tom úrade zobuďte a robte niečo pre dedinu. Treba u toho všetkého ale rozmýšľať a to neskutočne bolí. Bolo by treba sem dostať aj nejakú malú výrobu, aby bolo niečo pre obec na daniach. Ale to asi bude úlohou nového vládcu obce, lebo tento súčasný je len slabým odvarom toho, ako by mal starosta vypadať a konať. Márna sláva, pani starostka Mišáková sa vedela o dedinu lepšie postarať.
, #000070
V dedine chýba organizovaný športový život, jedno slušné ihrisko na malý futbal, jeden tenisový kurt a k nim posedenie, trochu kultúry a menej ožranov pri Lipe a okolí, veď sa ľudia pozrite ako to tu vyzerá, samé sivé farby, chodníky ako v Rumunsku a nebude to dlho trvať a dedina sa začne rozpadať, mladí odídu a ostane tu len zopár rodín, treba rozmýšľať do budúcnosti, nie že teraz na to kašľem a potom sa uvidí. Treba urobiť plán rozvoja dediny na roky dopredu, treba premyslieť čo a ako treba postupne realizovať a ísť sa pozrieť a opýtať ako to robia iné dediny že to tam vyzerá 1000 krát lepšie ako tu.
, #000071
Výhovorky o tom, že nie sú peniaze už naozaj neobstoja, treba sa rozhýbať a vybaviť ich.A ešte k tomu treba aj vedieť s nimi rozumne hospodáriť. Načo je obci platený pracovník z našich daní, ked máme nezamestnaných z úradu práce, ktorí nestoja obec ani euro a tiež aj upratovačka na obci je prepych. Na iných obciach si úrad upratujú sami, alebo majú pracovníčku z úradu práce, ktorá tiež nestojí obec ani euro.
, #000072
No pán Magál určite "prispeje". Si pozrite faktúry v roku 2012 2.11.2012 faktúra za odhŕňanie snehu vo výške 1026 eur(a to ešte dovtedy ani nepadal sneh!) a následne v marci 2013 ďalšia faktúra za odhŕňanie snehu vo výške 1977eur!!! a tak si tu žijeme...
, #000073
Ako nestranný diskutér by som v prvom rade zaviedla informačné, diskusné posedenia, kde by sme sa vyhli anonymite internetu. Predsa len, hovorené slovo má podľa mňa väčší význam. Možno by to veci prospelo. Na tejto stránke je len pár diskutujúcich, ktorí tu riešia, niekedy, úplne absurdné veci a druhá strana sa nemá ako hájiť. Vážení diskutujúci, skúste nad tým pouvažovať!
, #000077
No červená čiapočka čo tak svoje meno?
, #000093
Mali by ste hlavne niečo začat robiť lebo čo počúvam od mladých ludí vačšina sa chce odstahovať lebo tu nič neni...My nad tým tiež rozmýšlame ako ludia spamatajte sa vživote som nevidela takú zanedbanú dedinu ako sú Motešice prečo tu nefunguje normálny futbal, normálna krčma kde by si mohli sadnúť mamičky s detmi,alebo nejaky starší manželia na poharik vinka...sú tu strašne zlý a zákerný ludia ktorý vedia len ukazovať na druhých a závidia si úplne všetko a presne aj tak vyzerá táto dedina a nikdy to tu nebude vyzerať normálne...pobehala som toho vela žila aj v meste aj v dedine ale toto som este nikde nevidela je mi stoho smutno a vážne rozmýšlam o tom odísť a už nikdy sa sem nevratit ani na nastevu!!!!

Prihlásenie

Anketa

V obci mi chýba viac
Počet hlasov: 512
expodom svadobné obrúčky

Predpoveď počasia

Vyhľadávanie

Úvodná stránka » Diskusné fórum » Čo konkrétne by ste spravili pre našu obec Vy ?